Letenky do Sevilly

Sevilla je hlavné mesto regiónu Andalúzia a štvrté najväčšie mesto v Španielsku s približne 700 000 obyvateľmi. Mesto má bohatú históriu siahajúcu do staroveku a bolo dôležitým centrom počas maurskej nadvlády v Španielsku. Mesto je dôležitým kultúrnym, umeleckým a finančným centrom južného Španielska a je sídlom niekoľkých univerzít, čo prispieva k jeho živej atmosfére. Sevilla je tiež známa svojimi krásnymi parkami a zelenými plochami vrátane známeho parku María Luisa.

sevilla

Lacné letenky do Sevilly

Prečo ísť do Sevilly

Sevilla, hlavné mesto Andalúzie v Španielsku, je mesto s bohatou históriou, živou kultúrou a nádhernou architektúrou. Sevilla, známa svojím flamencom, nádhernými maurskými pamiatkami a rušným nočným životom, ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok európskeho mesta s nádychom Orientu. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí Alcazar, nádherný kráľovský palác, a impozantná katedrála s neprehliadnuteľnou zvonicou Giralda. Prechádzka po štvrti Santa Cruz s úzkymi uličkami a nepredvídateľnými námestiami je ako cestovanie v čase. Sevilla je tiež miestom mnohých festivalov a kultúrnych podujatí, ako je napríklad sedemdňový aprílový festival Feria de Abril. Vďaka množstvu barov a reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičnú andalúzsku kuchyňu a tapas, je Sevilla aj gastronomickým rajom.

 • Architektonické skvosty
  V Seville sa nachádzajú niektoré z najvýznamnejších architektonických pamiatok v Španielsku.
 • Kultúrne bohatstvo
  Mesto je známe svojím flamencom, tradičnými festivalmi a bohatým historickým dedičstvom.
 • Gastronómia
  Sevillská kuchyňa je skvelým príkladom andalúzskych chutí a miestnej pohostinnosti.

Tipy na výlety v Seville

 • Preskúmajte Alcazar
  Navštívte tento nádherný kráľovský palác, ktorý je príkladom maurskej architektúry a slúžil ako kulisa pre mnohé filmy.
 • Katedrála a Giralda
  Vychutnajte si výhľad na mesto zo zvonice a preskúmajte katedrálu, ktorá je jednou z najväčších gotických katedrál na svete.
 • Prejdite sa po štvrti Triana
  Objavte štvrť Triana na druhej strane rieky Guadalquivir, ktorá je známa svojimi keramickými dielňami a živou flamencovou scénou.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Sevillu

Do Sevilly lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane španielskych leteckých spoločností Iberia a Vueling, nemeckej Lufthansy a nízkonákladových leteckých spoločností ako Ryanair a EasyJet. Tieto spoločnosti ponúkajú pravidelné lety z mnohých európskych miest vrátane Prahy. Cestujúci zo Slovenska môžu využiť prestupy v iných európskych mestách.

Lety do Sevilly sú k dispozícii z rôznych európskych miest vrátane Prahy, Londýna, Paríža, Frankfurtu a ďalších, s možnosťou priamych a nepriamych letov. Zo Slovenska sa do Sevilly najlepšie dostanete cez hlavné európske letecké uzly.

Medzinárodné letisko Sevilla (San Pablo Airport) je hlavným letiskom pre prílety do Sevilly. Letisko sa nachádza približne 10 km severovýchodne od centra mesta a je ľahko dostupné verejnou dopravou, taxíkom alebo autom.

Počasie a podnebie v Seville

Sevilla má typické stredomorské podnebie s dlhými, horúcimi letami a miernymi, krátkymi zimami. Letá sú v Seville mimoriadne horúce, priemerné teploty dosahujú až 35 °C, čo z nej robí jedno z najteplejších miest v Európe. Zimy sú vo všeobecnosti mierne s priemernými teplotami okolo 10 °C až 15 °C. Vďaka príjemnému počasiu je Sevilla obľúbenou destináciou po celý rok. Vrcholom turistickej sezóny v jarných a letných mesiacoch sú už spomínané festivaly a kultúrne podujatia.