Letenky na Tenerife

Tenerife je najväčší z Kanárskych ostrovov. Má rozlohu 2 034 km² a žije na ňom približne 900 000 obyvateľov. Ostrov sa nachádza v Atlantickom oceáne západne od Maroka. Tenerife sa delí na dve hlavné oblasti: severné Tenerife, ktoré je známe svojou zelenšou krajinou a historickými mestami, a južné Tenerife s obľúbenými plážovými letoviskami. Hlavným mestom je Santa Cruz de Tenerife.

tenerife

Lacné letenky na Tenerife

Prečo ísť na Tenerife

Tenerife je nielen najväčší ostrov Kanárskych ostrovov, ale aj ostrov, na ktorom sa nachádza najvyššia hora Španielska Pico de Teide. Mesto San Cristóbal de La Laguna a národný park Teide sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Ďalšími zaujímavosťami sú pyramídy v Güímare a majestátna Bazilika Panny Márie (Candelaria). Okrem hôr a pamiatok sú však najväčším lákadlom rozprávkové pláže a krásne počasie.

 • Národný park Teide
  Domov najvyššej hory Španielska a jednej z najväčších sopiek sveta.
 • Kanárska architektúra a kultúra
  Tenerife sa môže pochváliť jedinečnou kultúrou, historickými mestami a tradičnými festivalmi.
 • Krásne pláže
  Tenerife je rajom pre milovníkov mora - od čiernych sopečných pláží až po zlatisté piesočné pláže.

Tipy na výlety na Tenerife

 • Údolie Masca
  Malebná dedinka obklopená úchvatnými hrebeňmi, ktoré sú ako stvorené na turistiku.
 • Park Siam
  Jeden z najlepších vodných parkov na svete, skvelý pre rodiny a dobrodruhov.
 • Výlet za kosatkami
  Pozrite si kosatky a delfíny v ich prirodzenom prostredí počas výletu na jachte.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Tenerife

Tenerife je o hodinu kratšie ako Praha a let z hlavného mesta trvá približne 4 a pol hodiny. Z letiska Václava Havla lietajú spoločnosti Smartwings alebo Eurowings. Ak sa rozhodnete letieť z Viedne, môžete si vybrať medzi nízkonákladovou spoločnosťou Ryanair alebo národnou leteckou spoločnosťou Austrian Airlines. Lufthansa alebo Iberia odtiaľto lietajú s prestupom. Z Maďarska je väčšina letov priamych, jediný s prestupom je s Iberiou, ktorá má medzipristátie v Madride. To ponúka možnosť spojiť medzipristátie s prehliadkou pamiatok. Ryanair lieta z Krakova a Ryanair, Eurowings, Condor, EasyJet alebo Lufthansa vás na Tenerife dopravia z Berlína.

Najobľúbenejšie lety sú z Prahy na Tenerife a z Viedne na Tenerife. Často sa lieta aj z Maďarska, Poľska alebo Nemecka. Ostatné české letiská, Brno a Ostrava, v súčasnosti po pandémii kovídy nezačali prevádzkovať žiadne lety. Ak si pre odlet vyberiete mesto v zahraničí, môžete si predĺžiť dovolenku a spoznať dve miesta počas jednej dovolenky.

Na Tenerife sa nachádzajú dve letiská, Tenerife Sever a Tenerife Juh. Obe letiská sa používajú na turistické účely a na prepravu tovaru. Tenerife Juh je po letisku Gran Canaria druhé najväčšie letisko na Kanárskych ostrovoch. Nachádza sa približne 60 km od hlavného mesta a sústreďuje sa na ňom väčšina letov z Európy. Letisko Tenerife Sever sa nachádza asi 11 km od hlavného mesta Santa Cruz a vybavuje lety do kontinentálneho Španielska. Na ostrove je dobrá autobusová doprava, lístky stoja približne 5 až 10 eur. Na letisku je možné prenajať si aj auto, ktoré je ideálne na spoznávanie ostrova. Odporúčame rezervovať si auto vopred.

Počasie a podnebie na Tenerife

Tenerife je známe svojimi tropickými teplotami. Teploty sa tu počas celého roka pohybujú medzi 20 °C a 30 °C. Kým na severe ostrova je vlhšie a chladnejšie podnebie, na juhu je slnečnejšie a s nižšou vlhkosťou. V zime môžu teploty klesnúť až na 15 °C. Ideálne obdobie na návštevu je od novembra do apríla.

Ako si vybrať správne letenky na Tenerife?

Najprv si premyslite, odkiaľ chcete letieť. Turisti najčastejšie lietajú z Prahy, ale môžete využiť aj letiská v blízkych mestách, ako je Viedeň alebo Budapešť. Premyslite si tiež, na ktorom letisku chcete pristáť. Na Tenerife sú dve letiská, Tenerife Sever a Tenerife Juh. Severné letisko Tenerife je bližšie k hlavnému mestu Santa Cruz de Tenerife. Okrem miesta a času odletu si premyslite, či sa vám do lietadla zmestí malá príručná batožina, alebo budete musieť odbaviť kufor alebo kufre. Ak chcete mať väčšiu batožinu, odporúčame vám kúpiť si letenku s odbavením v cene. Ak by ste si zakúpili odbavenie, letenka vás môže vyjsť drahšie. Keď máte všetky body vyriešené, stačí zadať svoje požiadavky do nášho vyhľadávača a ten porovná 650 leteckých spoločností a nájde vám letenku na mieru.

Ako sa najrýchlejšie dostanete na Tenerife?

Ak chcete cestovať najrýchlejšie, musíte si vybrať priamy let a najbližšie letisko. Z Moravy je to bližšie do Rakúska alebo Poľska. Zo Slovenska sa lieta z Prahy, ale k dispozícii sú aj nemecké letiská. Na cestu na vzdialenejšie letiská využite naše žlté autobusy alebo vlaky.

Ako kúpiť najlacnejšie letenky na Tenerife?

Najlacnejšie letenky na Tenerife si môžete vždy kúpiť online. Ceny leteniek sa pohybujú okolo 8 000 korún, u nízkonákladových leteckých spoločností okolo 5 000 - 6 000 korún. Ak chcete kúpiť letenku naozaj lacno, počkajte si na akciové letenky, ktoré môžu byť okolo 2 000 korún. Takéto lacné letenky sú zvyčajne na lety, ktoré si kúpite s dostatočným predstihom alebo mimo sezóny. Last minute letenky sú zvyčajne drahšie. Ceny leteniek si môžete vždy overiť pomocou formulára na našej webovej stránke, ktorý vám v priebehu niekoľkých sekúnd porovná ponuky viac ako 650 leteckých spoločností podľa vami zadaných parametrov. Ak potrebujete pomôcť s výberom letenky, kontaktujte našich špecialistov alebo nám napíšte na letenky@studentagency.cz. S výberom vám pomôžu aj naši predajcovia v kanceláriách v Prahe, Brne a Ostrave alebo na STUDENT AGENCY/RegioJet Pointoch na viac ako 30 miestach po celej Českej republike.