Letenky do Valencie

Valencia má približne 800 000 obyvateľov a je známa svojím príjemným stredomorským podnebím. Mesto ponúka bohatú zmes histórie, kultúry a moderného života. Architektonické skvosty siahajú od gotických a barokových pamiatok v starom meste až po moderné budovy v Ciudad de las Artes y las Ciencias. Valencia je tiež významným vzdelávacím a výskumným centrom s niekoľkými univerzitami a výskumnými inštitúciami.

valencie

Lacné letenky do Valencie

Prečo ísť do Valencie

Valencia, tretie najväčšie mesto Španielska, je známa svojou bohatou históriou, inovatívnou architektúrou a pulzujúcim kultúrnym životom. Nachádza sa na východnom pobreží Španielska a je obklopená úrodnou krajinou. V meste stojí za návštevu Ciudad de las Artes y las Ciencias, futuristický komplex vedy a kultúry, a stredoveké centrum s úzkymi uličkami a tradičnými trhmi. Valencia je tiež domovom krásnych pláží a parku Albufera, prírodnej rezervácie s jedinečnými mokraďami a nezvyčajnými ryžovými poliami. Mesto sa môže pochváliť bohatým programom tradičných španielskych festivalov vrátane slávneho Las Fallas. Valencia je skrátka ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa nechcú nudiť ani minútu.

 • Ciudad de las Artes y las Ciencias
  Tento futuristický komplex je svetoznámym symbolom modernej Valencie.
 • Valencijská paella
  Valencia je kolískou pravej paelly, jedného z najznámejších španielskych jedál.
 • Festival Las Fallas
  Jeden z najpôsobivejších španielskych festivalov plný ohňa, atrakcií a tradičných kostýmov.

Tipy na výlety vo Valencii

 • Prechádzka po starom meste
  Objavte historické centrum Valencie, ktorého úzke uličky a námestia sú plné histórie a šarmu.
 • Navštívte Bioparc Valencia
  Táto inovatívna a etická zoologická záhrada ponúka možnosť zblízka sa zoznámiť s rôznymi zvieratami.
 • Deň na pláži
  Vychutnajte si slnko a more na valencijských plážach, ako je Playa de la Malvarrosa alebo El Saler.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Valenciu

Do Valencie lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Ryanair, EasyJet, Lufthansa a Iberia, ktoré ponúkajú priame lety z mnohých európskych miest. Zo Slovenska ponúkajú priame lety do Valencie spoločnosti Smartwings, Eurowings a ČSA, ako aj prestupné lety cez hlavné európske uzly. Táto široká ponuka letov umožňuje jednoduchý prístup do Valencie z mnohých európskych destinácií.

Priame lety do Valencie sú k dispozícii z mnohých európskych miest vrátane Prahy, Berlína, Londýna, Paríža a Amsterdamu. Zo Slovenska sa priame lety do Valencie prevádzkujú najmä v letnej sezóne, pričom spojenia sú k dispozícii počas celého roka.

Hlavným letiskom pre medzinárodné a vnútroštátne lety do Valencie je letisko Valencia, známe aj ako letisko Manises. Letisko sa nachádza približne 8 km západne od centra mesta a je ľahko dostupné verejnou dopravou alebo taxíkom.

Počasie a podnebie vo Valencii

Valencia má typické stredomorské podnebie, ktoré sa vyznačuje horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, zatiaľ čo zimné teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 10 °C a 15 °C. Mesto je známe prevažne slnečným počasím s viac ako 300 slnečnými dňami v roku. Najlepší čas na návštevu Valencie je od jari do jesene, keď je počasie najpríjemnejšie na prehliadku pamiatok a vonkajšie aktivity.