Letenky do Bari

Bari s približne 320 000 obyvateľmi je jedným z najväčších miest v južnom Taliansku a dôležitým kultúrnym a hospodárskym centrom regiónu Apúlia. Mesto má typické stredomorské podnebie s horúcimi, suchými letami a miernymi zimami. Bari je známe svojím bohatým historickým dedičstvom vrátane nádherných kostolov, hradov a zámkov, ako aj živou kultúrnou scénou. Mesto je tiež dôležitým prístavným mestom s pravidelnou trajektovou dopravou do rôznych destinácií na Jadrane a v Stredozemnom mori.

 

Bari

Lacné letenky do Bari

Prečo ísť do Bari

Bari, hlavné mesto regiónu Apúlia v južnom Taliansku, je fascinujúcim miestom, kde sa snúbi historická architektúra s moderným životom. Mesto je známe svojimi krásnymi plážami, starobylými pamiatkami a vynikajúcou apulskou kuchyňou. Staré mesto Bari, známe ako Bari Vecchia, je labyrintom úzkych uličiek vedúcich k impozantnej Katedrále svätého Mikuláša a normansko-hohenstaufskému hradu. Prístav Bari je živým centrom, ktoré odráža dlhú námornú tradíciu mesta a je vstupnou bránou na Jadran. Pre milovníkov jedla je Bari skutočným gastronomickým rajom, ktorý ponúka tradičné jedlá, ako sú orecchiette s tuniakovou omáčkou, pečené morské plody a, samozrejme, vynikajúce miestne víno.

 • Historické pamiatky
  Bari Vecchia so svojimi starobylými kostolmi a hradom je svedkom bohatej histórie mesta.
 • Apulská kuchyňa
  Regionálne špeciality apúlskej kuchyne sú kľúčom ku gastronomickému zážitku.
 • Krásne pláže
  Krištáľovo čistá voda a piesočnaté pláže v okolí Bari sú ideálne na oddych a vodné športy.

Tipy na výlety v Bari

 • Návšteva baziliky San Nicola
  Tento nádherný kostol je významným pútnickým miestom a zároveň skvostom románskej architektúry.

 • Prechádzka po Lungomare
  Vychutnajte si prechádzku po nábreží Bari a vychutnajte si výhľad na more a mesto.

 • Výlet do Alberobella
  Objavte jedinečné domy v štýle trullo, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Bari

Do Bari lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Alitalia, Ryanair a Wizz Air, ktoré ponúkajú pravidelné a sezónne lety z mnohých európskych miest. Hoci priame lety do Bari nie sú zo Slovenska bežné, cestujúci môžu využiť spojenia cez veľké európske letiská, ako sú Rím, Miláno a Viedeň.

Priame lety do Bari sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Ríma, Milána, Londýna, Berlína a Paríža. Zo Slovenska existujú do Bari nadväzujúce lety, pričom tranzitné letiská sa nachádzajú predovšetkým v Taliansku.

Hlavným letiskom pre prílety do Bari je Medzinárodné letisko Karola Wojtyłu Bari, ktoré sa nachádza približne 8 km severozápadne od centra mesta Bari. Letisko poskytuje širokú škálu medzinárodných a vnútroštátnych letov a má dobré spojenie s mestom a regiónom.

 

Počasie a podnebie v Bari

Bari sa môže pochváliť typickým stredomorským podnebím s horúcimi, suchými letami a miernymi, niekedy daždivými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 28 °C až 30 °C, zatiaľ čo zimné teploty zvyčajne klesajú na 8 °C až 12 °C. Mesto je známe jasnými slnečnými dňami a príjemným morským vánkom, vďaka čomu je Bari ideálnou destináciou na návštevu takmer počas celého roka, hoci najlepšie obdobie na návštevu je od jari do jesene.