Lety do Benátok

Letenky do Benátok

Benátky, ktoré sa nachádzajú v severovýchodnom Taliansku v lagúne na pobreží Jadranského mora, sa skladajú z viac ako 100 malých ostrovov. Mesto má bohatú históriu ako námorná veľmoc a centrum obchodu počas stredoveku a renesancie. V historickom centre žije približne 50 000 obyvateľov, ale mesto každoročne navštívia milióny turistov. Benátky sú známe svojimi umeleckými a architektonickými pokladmi. Jedinečná štruktúra mesta bez ciest, ale s kanálmi slúžiacimi ako hlavné dopravné trasy, robí z Benátok jedno z najzaujímavejších miest na svete.

Prečo ísť do Benátok

Benátky sú jedným z najromantickejších a najikonickejších miest na svete. Plavte sa po slávnych kanáloch na gondole, túlajte sa úzkymi uličkami a objavujte historické poklady, ako je Bazilika svätého Marka alebo Dóžov palác. Benátky sú skvelým miestom pre milovníkov umenia, histórie, módy a talianskej kuchyne. Či už ste na romantickom výlete vo dvojici alebo na objaviteľskej ceste, Benátky vás očaria svojou jedinečnou atmosférou a krásou.

Kanály a gondoly

Miestne kanály a gondoly sú neodmysliteľnou súčasťou benátskeho zážitku.

Historické pamiatky

Bazilika svätého Marka, Dóžov palác a Most vzdychov sú známe po celom svete.

Umenie a festivaly

Benátky sú domovom svetoznámeho benátskeho bienále, karnevalu a filmového festivalu.

Tipy na výlety v destinácii

Prechádzka pozdĺž Rialta a San Marco

Navštívte najznámejšie časti mesta, aby ste videli ikonické pamiatky a vychutnali si atmosféru mesta.

Ostrov Murano

Preskúmajte slávne sklárne a pozorujte, ako sa vyrába slávne benátske sklo.

Ostrov Burano

Ostrov Burano, známy svojimi farebnými domčekmi, ponúka pokojnejšiu alternatívu k rušným benátskym kanálom.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Benátky sú ľahko dostupné vďaka širokej sieti európskych leteckých spoločností, ktoré sem lietajú. Okrem talianskych leteckých spoločností, ako sú Alitalia a Air Dolomiti, do Benátok lietajú aj mnohé medzinárodné letecké spoločnosti vrátane Lufthansy, British Airways, Air France a KLM. Nízkonákladové letecké spoločnosti ako Ryanair a EasyJet ponúkajú lacné lety z mnohých európskych miest.

Letiská odkiaľ

Lety do Benátok sú dostupné z väčšiny hlavných európskych letísk vrátane Prahy, Londýna, Paríža, Madridu a Berlína. Priame lety z Prahy do Talianska ponúkajú jednoduchý a rýchly spôsob, ako objaviť tento architektonický skvost.

Letisko kam

Hlavným letiskom pre Benátky je medzinárodné letisko Marco Polo, ktoré sa nachádza na pevnine, približne 12 km od mesta. Ďalšou možnosťou je letisko Treviso, ktoré je vzdialené asi 40 km a často ho využívajú nízkonákladové letecké spoločnosti.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Benátky majú stredomorské podnebie s horúcimi suchými letami a miernymi vlhkými zimami. Letné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, zatiaľ čo zimný priemer je približne 5 až 10 °C. Najlepším obdobím na návštevu je jar a jeseň, keď je príjemné počasie a mesto nie je preplnené turistami. V zime môže byť hladina vody vyššia, známa ako acqua alta, čo prináša návštevníkom jedinečný zážitok.