Lety do Florencie

Letenky do Florencie

Florencia s približne 380 000 obyvateľmi je nielen hlavným mestom regiónu Toskánsko, ale aj jedným z najvýznamnejších kultúrnych, umeleckých a historických centier Talianska a Európy vôbec. Mesto bolo založené v 1. storočí pred n. l. a vrchol svojej slávy dosiahlo v období renesancie ako významné obchodné a finančné centrum. Dnes je oceňované pre svoju renesančnú architektúru a umelecké diela, ako aj ako centrum spoznávania Toskánska, jeho kuchyne a kultúry.

Prečo ísť do Florencie

Florencia, hlavné mesto talianskeho regiónu Toskánsko, je svetoznáma ako kolíska renesancie a domov najvýznamnejších renesančných umeleckých diel a stavieb na svete. Mesto láka návštevníkov svojimi pôsobivými pamiatkami, ako je katedrála Santa Maria del Fiore s ikonickou kupolou od Brunelleschiho a slávny most Ponte Vecchio. Vo Florencii sa nachádzajú aj múzeá Uffizi a Gallerie dell'Accademia, kde možno obdivovať Michelangelove diela. Okrem umenia a architektúry je Florencia známa svojou bohatou históriou, vynikajúcou toskánskou kuchyňou a pôvabnými uličkami, ktoré lákajú na dlhé bezcieľne prechádzky a objavovanie.

Umelecké dedičstvo

Florencia je známa svojimi renesančnými umeleckými dielami a architektonickými skvostmi vrátane diel da Vinciho a Michelangela.

Historické pamiatky

Mesto je plné historických pamiatok, ako je Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio a mnoho krásnych kostolov.

Toskánska kuchyňa

Vďaka gastronomickým pôžitkom, ktoré ponúka tradičná toskánska kuchyňa a víno, je Florencia rajom pre milovníkov dobrého jedla.

Tipy na výlety v destinácii

Galéria Uffizi

Jedno z najvýznamnejších múzeí umenia na svete, v ktorom sa nachádza nespočetné množstvo renesančných majstrovských diel.

Boboli

Nádherná a rozsiahla záhrada za Palazzo Pitti, ktorá ponúka pokojné prostredie a nádherný výhľad na mesto.

Námestie Piazza della Signoria

Rušné hlavné námestie Florencie s galériou sôch pod holým nebom. Odtiaľto je to už len kúsok k Palazzo Vecchio.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Pravidelné lety do Florencie ponúkajú mnohé európske letecké spoločnosti vrátane spoločností Alitalia, Lufthansa, Air France a British Airways. Florencia je vďaka svojej polohe a dostupnosti ľahko dostupná pre cestujúcich z celej Európy.

Letisko odkiaľ

Priame lety do Florencie sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Prahy, najmä počas turistickej sezóny. Letisko Václava Havla v Prahe ponúka lety do Florencie s rôznymi leteckými spoločnosťami, pričom v hlavnej sezóne sa občas objavujú aj priame lety.

Letisko kam

Hlavným letiskom pre medzinárodné prílety do Florencie je medzinárodné letisko Amerigo Vespucci (Florencia-Peretola). Letisko sa nachádza približne 4 km severozápadne od centra mesta a je ľahko dostupné verejnou dopravou a taxíkmi.

 

Počasie a podnebie v cieľovej destinácii

Florencia má typické stredomorské podnebie s horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Letné mesiace sú zvyčajne teplé s teplotami okolo 30 °C, čo je ideálne na spoznávanie mesta a jeho mnohých vonkajších atrakcií. Zimy sú mierne s priemernými teplotami okolo 10 °C. Najlepší čas na návštevu Florencie je na jar a na jeseň, keď je príjemné počasie a mesto je menej preplnené turistami.