Lety do Milána

Letenky do Milána

Miláno je druhé najväčšie mesto v Taliansku s približne 1,4 milióna obyvateľov. Nachádza sa v regióne Lombardia na severe krajiny. Mesto je známe svojím vplyvom v oblasti módy, dizajnu, umenia, obchodu a financií. Miláno je tiež významným centrom vzdelávania s prestížnymi univerzitami a výskumnými ústavmi. Okrem toho je mesto bohaté na historické pamiatky, ako sú katedrála Duomo, hrad Sforzesco a opera La Scala. Podnebie v Miláne je kontinentálne s horúcimi letami a chladnými zimami.

Prečo ísť do Milána

Miláno, hlavné mesto severného Talianska, je známe ako mekka módy a dizajnu a centrum talianskeho obchodu a financií. Mesto ponúka nielen úžasné možnosti nakupovania v luxusných butikoch, ale aj množstvo kultúrnych a historických pamiatok. Navštívte slávnu katedrálu Duomo, obdivujte da Vinciho Večeru Pánovu a preskúmajte historickú operu La Scala. Miláno je tiež skvelým miestom pre milovníkov umenia, pretože ponúka širokú škálu galérií a múzeí. Nezabudnite ochutnať pravú severotaliansku kuchyňu a nechajte sa pohltiť uvoľnenou atmosférou talianskeho života.

Móda a dizajn

Miláno je považované za jedno z hlavných svetových módnych centier, kde sa konajú významné módne prehliadky a ktoré je domovom mnohých slávnych značiek.

Duomo di Milano

Impozantná gotická katedrála, symbol mesta, je jednou z najväčších a najpozoruhodnejších katedrál na svete.

Večera Pánova

Jedno z najslávnejších umeleckých diel Leonarda da Vinciho môžete na vlastné oči obdivovať v kostole Santa Maria delle Grazie.

Tipy na výlety v destinácii

Navigli

Oblasť plná kanálov, kde si môžete vychutnať večernú prechádzku a ochutnať miestnu gastronómiu v reštauráciách a baroch.

Brera

Historická štvrť známa svojimi bohémskymi uličkami, galériami a umeleckou atmosférou.

Sforzesco

Obdivujte majestátny hrad a jeho múzeá, v ktorých sa nachádzajú umelecké diela a historické artefakty.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Miláno je ľahko dostupné vďaka širokej sieti európskych leteckých spoločností, ktoré sem lietajú. Taliansky národný dopravca Alitalia zabezpečuje pravidelné lety do Milána z mnohých európskych miest. Okrem toho do Milána lieta mnoho ďalších európskych leteckých spoločností vrátane Lufthansy, Air France, KLM a British Airways. Lacné lety do Milána ponúkajú aj nízkonákladové letecké spoločnosti ako Ryanair a EasyJet.

Letiská odkiaľ

Lety do Milána sú dostupné z väčšiny veľkých európskych miest vrátane Prahy, Londýna, Paríža, Berlína, Madridu, Frankfurtu a mnohých ďalších. Vďaka priamym letom z Prahy je Miláno ľahko dostupné aj pre českých cestovateľov.

Letisko kam

Miláno je obsluhované dvoma hlavnými medzinárodnými letiskami: Malpensa a Linate. Malpensa je najväčšie letisko a hlavný medzinárodný uzol, zatiaľ čo Linate je bližšie k centru mesta a slúži najmä na vnútroštátne a európske lety.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Miláno má kontinentálne podnebie s horúcimi, vlhkými letami a chladnými, vlhkými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, zatiaľ čo v zimných mesiacoch môžu teploty klesnúť až k nule. Jar a jeseň sú zvyčajne mierne a príjemné. Zrážky sú bežné počas celého roka, pričom najviac ich spadne v jarných a jesenných mesiacoch.