Lety do Neapola

Letenky do Neapola

Neapol je tretie najväčšie mesto v Taliansku a hlavné mesto regiónu Kampánia. Nachádza sa na západnom pobreží Talianska pri Tyrhénskom mori a má približne milión obyvateľov. Mesto má dlhú a bohatú históriu, ktorá siaha až do 2. tisícročia pred n. l., keď bolo založené ako Neapolis. Dnes je Neapol známy svojím historickým centrom, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Prečo ísť do Neapola

Neapol je mesto s bohatou históriou, úžasnou architektúrou a živou atmosférou. Toto fascinujúce mesto ponúka nádherný výhľad na Vezuv a Tyrhénske more, úzke staré uličky plné života a jedinečnú gastronómiu. Neapol je kolískou pizze a ponúka skvelú kuchyňu vrátane tradičných talianskych jedál. Navštívte historické pamiatky, ako je hrad Castel dell'Ovo, kráľovský palác a Archeologické múzeum, ktoré uchováva niektoré z najvýznamnejších artefaktov z Pompejí. Neapol je tiež skvelým východiskovým bodom na objavovanie pobrežia Amalfi, Capri alebo starovekých Pompejí.

Originálna pizza

Neapol je domovom pizze, najmä slávnej Margherity, a ponúka autentický taliansky kulinársky zážitok.

Bohatá história a kultúra

Región má bohatú a rozmanitú históriu, od starovekých gréckych osád až po moderné talianske mestá.

Prírodné krásy

Neapol má krásne prírodné scenérie, ako sú vinice, Vezuv a blízke ostrovy, napríklad Capri.

Tipy na výlety v destinácii

Prechádzka historickým centrom

Objavte bohatú históriu mesta prechádzkou po starobylých uličkách a návštevou pamiatok ako Castel Nuovo.

Navštívte Pompeje

Urobte si výlet do neďalekých Pompejí, jedného z najlepšie zachovaných antických miest na svete.

Výlet na Capri

Cesta trajektom na Capri ponúka nádherný výhľad a možnosť preskúmať tento malebný ostrov.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Neapola lietajú rôzne európske letecké spoločnosti, vďaka čomu je Neapol ľahko dostupnou destináciou. Medzi hlavné letecké spoločnosti patrí Alitalia, ktorá poskytuje pravidelné lety z viacerých európskych miest. Okrem toho spoločnosti ako Lufthansa, Air France, KLM a nízkonákladové letecké spoločnosti ako Ryanair a EasyJet ponúkajú priame lety do Neapola z hlavných medzinárodných európskych letísk.

Letiská odkiaľ

Priame lety do Neapola sú k dispozícii z mnohých európskych letísk vrátane veľkých miest, ako sú Paríž, Londýn, Berlín a Madrid. Zo Slovenska je možné cestovať do Neapola bez medzipristátia so spoločnosťami Wizzair a Ryanair.

Letisko kam

Hlavným letiskom pre medzinárodné prílety do Neapola je medzinárodné letisko Neapol (Aeroporto di Napoli-Capodichino). Letisko sa nachádza približne 7 km severovýchodne od centra mesta a poskytuje ľahký prístup k mnohým turistickým atrakciám v regióne Kampánia.

 

Počasie a podnebie v destinácii

Neapol má typické stredomorské podnebie s horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Letné teploty často presahujú 30 °C, čo je ideálne na návštevu pláží a prehliadku pamiatok. Zimy sú zvyčajne mierne s priemernými teplotami okolo 10 °C až 15 °C. Najlepší čas na návštevu Neapola je na jar alebo na jeseň, keď je počasie príjemné a umožňuje pohodlne preskúmať mesto a okolité atrakcie.