Lety do Palerma

Letenky do Palerma

Palermo je hlavné mesto autonómnej oblasti Sicília a provincie Palermo. Mesto má bohatú a pestrú históriu, ktorá siaha až do 8. storočia pred n. l., a vďaka svojej polohe sa stalo dôležitým obchodným a kultúrnym centrom v oblasti Stredozemného mora. V súčasnosti má Palermo približne 1,3 milióna obyvateľov. Mesto je známe svojou bohatou históriou, architektúrou a umením, ako aj vynikajúcou kuchyňou. Podnebie v Palerme je typicky stredomorské, s horúcimi suchými letami a miernymi vlhkými zimami. Palermo je tiež dôležitým vstupným bodom pre návštevníkov Sicílie a ponúka ľahký prístup k ďalším atrakciám ostrova.

Prečo ísť do Palerma

Palermo, hlavné mesto talianskej Sicílie, je mesto s bohatou históriou a kultúrou. Palermo, známe najmä vďaka svojim nádherným palácom, kostolom a historickým trhom, je skvelým miestom na objavovanie bohatého dedičstva Sicílie. Mesto ponúka fascinujúcu zmes architektonických štýlov, od arabsko-normanského až po barokový, ktoré odrážajú jeho pestrú históriu. Nevynechajte návštevu palermskej katedrály, kráľovského paláca Palazzo dei Normanni a kaplnky Capella Palatina. Pre milovníkov jedla je Palermo gastronomickým rajom so širokou ponukou miestnych špecialít vrátane slávnych sicílskych pouličných jedál, ako sú arancini a stigghiola. Priľahlé pláže a malebné okolité dedinky ponúkajú možnosti na oddych a spoznávanie krásnej sicílskej krajiny.

Bohaté historické dedičstvo

Palermo má bohatú históriu, o ktorej svedčí jeho nádherná architektúra a historické pamiatky.

Sicílska kuchyňa

Mesto je známe svojou vynikajúcou kuchyňou, ktorá ponúka širokú škálu regionálnych špecialít a pouličných jedál.

Krásne pláže a príroda

Okolie Palerma ponúka krásne pláže a malebnú sicílsku prírodu, ktoré sú ideálne na oddych a výlety.

Tipy na výlety v destinácii

Preskúmajte historické centrum

Navštívte katedrálu v Palerme a prejdite sa po historických trhoch, ako sú Vucciria a Ballarò.

Výlet na Monte Pellegrino

Vydajte sa na tento neďaleký vrchol, odkiaľ sa vám naskytne nádherný výhľad na mesto a more.

Navštívte Monreale

Objavte neďaleké mesto Monreale a jeho nádhernú katedrálu s oslnivými mozaikami.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Palerma lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane spoločností Alitalia, Lufthansa, Ryanair a EasyJet, ktoré ponúkajú priame lety z mnohých európskych miest. Okrem toho niekoľko regionálnych a nízkonákladových leteckých spoločností poskytuje pravidelné spojenia do Palerma, čo uľahčuje prístup z rôznych častí Európy. Zo Slovenska nie sú priame lety do Palerma zvyčajne k dispozícii, ale cestujúci môžu využiť prestupy cez hlavné európske letiská.

Letisko odkiaľ

Lety do Palerma sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane Prahy s prestupmi na hlavných európskych letiskách, ako sú Rím, Miláno a Frankfurt. V letnej sezóne môžu byť k dispozícii aj sezónne priame lety z niektorých európskych destinácií.

Letisko kam

Hlavným letiskom pre medzinárodné lety do Palerma je medzinárodné letisko Falcone-Borsellino, známe aj ako letisko Punta Raisi. Toto letisko sa nachádza približne 35 km od centra Palerma a je jednou z hlavných leteckých vstupných brán na Sicíliu.

Počasie a podnebie v destinácii

Palermo má typické stredomorské podnebie s horúcimi, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, ale môžu byť aj vyššie. Zimy sú zvyčajne mierne s priemernými teplotami okolo 10 °C až 15 °C. Najlepší čas na návštevu Palerma je na jar a na jeseň, keď je počasie príjemné a ideálne na prechádzky po meste a návštevu okolitých atrakcií.