Lety do Pisy

Letenky do Pisy

Pisa je mesto v talianskom regióne Toskánsko, ktoré je známe najmä vďaka svojej ikonickej Šikmej veži. Má približne 90 000 obyvateľov a je významným historickým a kultúrnym centrom. Mesto má dlhú históriu, ktorá siaha až k Etruskom, a neskôr sa stalo významnou námornou veľmocou v stredoveku. V Pise sa nachádza aj jedna z najstarších univerzít v Európe, Univerzita v Pise, založená v roku 1343. Mesto sa môže pochváliť mnohými historickými budovami, kostolmi a pamiatkami, ktoré odrážajú jeho bohatú minulosť. Okrem šikmej veže a námestia Piazza dei Miracoli mesto ponúka množstvo múzeí, galérií a kultúrnych podujatí. Pisa je známa aj svojimi kulinárskymi špecialitami vrátane tradičných toskánskych jedál a vína.

Prečo ísť do Pisy

Pisa, známa svojou ikonickou šikmou vežou, je oveľa viac než len táto slávna pamiatka. Nachádza sa v srdci Toskánska v Taliansku a je to mesto s bohatou históriou, umením a kultúrou. Okrem námestia Piazza dei Miracoli, kde stojí katedrála, baptistérium a šikmá veža, ponúka mesto úžasnú architektúru a kľukaté úzke uličky. Prechádzka pozdĺž rieky Arno je zážitkom sama o sebe a ponúka nádherné výhľady na architektúru mesta. Navštívte aj niekoľko univerzitných múzeí, v ktorých sa nachádzajú významné umelecké a vedecké zbierky. Pisa je skvelou základňou na spoznávanie ďalších častí Toskánska vrátane Florencie, Sieny a malebných vidieckych oblastí.

Šikmá veža v Pise

Jedna z najznámejších pamiatok na svete, známa svojím nezameniteľným sklonom.

Historická architektúra

Mesto má bohaté historické a kultúrne dedičstvo s množstvom zachovalých stredovekých budov.

Univerzitné mesto

V Pise sa nachádza jedna z najstarších talianskych univerzít, čo prispieva k jej živej atmosfére a kultúrnemu významu.

Tipy na výlety v destinácii

Návšteva námestia Piazza dei Miracoli

Slávne námestie so šikmou vežou, katedrálou a baptistériom. Vychutnajte si zážitok plný histórie.

Prejdite sa po brehoch rieky Arno

Vychutnajte si pokojnú prechádzku pozdĺž rieky Arno a obdivujte historické paláce a mosty.

Navštívte botanickú záhradu

Jedna z najstarších botanických záhrad na svete ponúka pokoj a krásu uprostred mesta.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Do Pisy lietajú rôzne európske letecké spoločnosti vrátane Ryanair, EasyJet a Alitalia, ktoré ponúkajú priame lety z mnohých európskych miest vrátane Prahy. Tieto spojenia umožňujú ľahký prístup do tohto historického mesta cestujúcim zo Slovenska a ďalších európskych krajín. Letisko Galileo Galilei v Pise je hlavným vstupným bodom pre turistov, ktorí navštevujú mesto a okolitý región Toskánska.

Letisko odkiaľ

Lety do Pisy sú dostupné z mnohých európskych miest vrátane priamych letov z Prahy. Letisko Galileo Galilei sa nachádza len niekoľko kilometrov od centra mesta, takže Pisa je ľahko dostupná pre cestujúcich z celej Európy.

Letisko kam

Hlavným letiskom pre medzinárodné a vnútroštátne lety do Pisy je medzinárodné letisko Galileo Galilei. Toto letisko má strategickú polohu v blízkosti mesta a poskytuje ľahký prístup k hlavným turistickým atrakciám v regióne.

Počasie a podnebie v destinácii

Pisa má typické stredomorské podnebie, ktoré sa vyznačuje teplými, suchými letami a miernymi, vlhkými zimami. Priemerné letné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, zatiaľ čo zimné teploty zvyčajne klesajú na 10 °C až 15 °C. V zimných mesiacoch častejšie prší, ale celkovo je počasie v Pise príjemné po väčšinu roka, takže je ideálnou destináciou na návštevu kedykoľvek.