Lety do Ríma

Letenky do Ríma

Rím, hlavné mesto Talianska, leží v regióne Lazio a je domovom viac ako 2,8 milióna ľudí. Je politickým, kultúrnym a historickým srdcom krajiny a zohral kľúčovú úlohu vo vývoji európskej civilizácie. V meste sa nachádzajú niektoré z najvýznamnejších umeleckých a architektonických skvostov na svete vrátane Kolosea, Panteónu a Forum Romanum, ako aj Vatikán - štát v štáte, ktorý je sídlom pápeža a centrom katolíckej cirkvi. Rím je tiež významným kulinárskym centrom, kde miestna kuchyňa predstavuje širokú škálu chutných jedál, ako sú cestoviny, pizza a gelato, doplnené vynikajúcimi talianskymi vínami.

Prečo ísť do Ríma

Málokto odolá čaru rímskych ulíc, pamiatok a nenapodobiteľnej atmosfére kozmopolitného hlavného mesta Talianska. Vstúpte do histórie vďaka pamiatkam, ako sú Koloseum, Panteón a Forum Romanum. Vydajte sa na romantickú prechádzku k Fontáne di Trevi alebo na Španielske schody. Navštívte Vatikán, ktorý je najmenším štátom na svete a robí z Ríma centrum kresťanstva. Pozrite si diela velikánov, ako sú Leonardo da Vinci, Tizián a Rubens. Posaďte sa do jednej z útulných, romantických kaviarní a vychutnajte si pravé talianske espresso alebo zmrzlinu. Milovníci talianskej kuchyne musia vyskúšať špagety alla carbonara.

Pamiatky

Rím je bývalým mocenským centrom Rímskej ríše a tunajšie pamiatky sú jedinečnou pripomienkou tých slávnych čias.

Vatikán

V srdci mesta sa nachádza najmenší štát na svete, Vatikán, ktorý má rozlohu menej ako pol kilometra štvorcového.

Gastronómia

Taliansko sa môže pochváliť tretím najväčším počtom reštaurácií ocenených michelinskými hviezdičkami, ale vynikajúce jedlo tu nájdete na každom rohu.

Tipy na výlety v destinácii

Navštívte Trastevere

Táto malebná štvrť je známa svojimi úzkymi uličkami, bohatou históriou a živou atmosférou plnou reštaurácií a barov.

Španielske schody

Okrem skvelého výhľadu na mesto je táto oblasť vhodná aj na nakupovanie a oddych pri fontáne Barcaccia.

Večer pri fontáne di Trevi

Nezabudnite si hodiť mincu a niečo si zaželať pri tejto ikonickej fontáne, ktorá je v noci nádherne osvetlená.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Taliansko sa nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovensko, takže pri ceste do Ríma si nemusíte prestavovať hodinky. Váš let bude trvať približne hodinu a štyridsať minút v závislosti od letiska, z ktorého letíte. Naši klienti najčastejšie lietajú z Prahy, Viedne alebo Katovíc. Z Prahy do Ríma môžete v súčasnosti letieť s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami Ryanair a Wizz Air. Z Viedne do Ríma môžete letieť s Austrian Airlines alebo Ryanair. Ďalšou možnosťou je letieť z Frankfurtu s Alitalia, Lufthansa alebo Hahn Air. Z Berlína môžete letieť so spoločnosťou easyJet alebo Ryanair. Ak letíte z poľského Krakova, pravdepodobne si vyberiete spoločnosť Wizz Air.

Letisko odkiaľ

Voľbou číslo jeden medzi našimi klientmi sú lety z Prahy do Ríma. Obľúbené sú aj lety z Viedne do Ríma. Môžete však letieť aj z iných európskych letísk a spojiť svoj výlet do Ríma s prehliadkou inej európskej metropoly. Využiť môžete napríklad lety z Frankfurtu, Berlína, Mníchova alebo Krakova.

Letisko kam

Rím je obsluhovaný dvoma medzinárodnými letiskami. Fiumicino, najväčšie talianske letisko, a Ciampino, malé letisko pre nízkonákladové letecké spoločnosti.

Letisko Leonarda da Vinciho Fiumicino je najväčšie talianske letisko a jedno z najväčších európskych letísk. Nachádza sa približne 35 km od centra Ríma. Na letisku sídlia letecké spoločnosti Alitalia a Vueling. Letisko využívajú nielen tí, ktorí smerujú za objavovaním krás Ríma, ale aj tí, ktorí letia do destinácií v Ázii, Amerike alebo Afrike.

Najrýchlejší spôsob, ako sa dostať z letiska do centra Ríma, je Leonardo Express. Cesta trvá približne pol hodiny. Môžete tiež využiť vlak Regionale, ktorým ste v centre Ríma približne za 50 minút. Z letiska odchádza aj niekoľko autobusových liniek vrátane Terravision, SIT BUS Shuttle, T.A.M. a Rome Airport Bus. Najlacnejším spôsobom, ako sa dostať do centra mesta, je autobusová linka Cotral, pričom na cestu si musíte vyhradiť približne jednu hodinu.

Letisko Ciampino je malé letisko, ktoré využívajú najmä nízkonákladové letecké spoločnosti. Sídli tu spoločnosť Ryanair, s ktorou sem môžete letieť nielen z Prahy, ale aj z Katovíc, Viedne a ďalších európskych destinácií. Letisko sa nachádza približne 12 kilometrov od centra Ríma.

Z letiska sa do centra Ríma môžete dostať autobusom Terravision, Sit Bus Shuttle, Rome Airport Bus alebo kyvadlovou dopravou AirLink.

Počasie a podnebie v destinácii

Rím sa môže pochváliť príjemným stredomorským podnebím s horúcimi letami a miernymi zimami. Leto (jún až september) ponúka teploty od 25 do 30 °C, zatiaľ čo zimné mesiace (december až február) sa pohybujú od 8 do 15 °C. Ideálnu návštevu si môžete naplánovať na jar alebo jeseň, keď je počasie stále teplé, ale menej turistické.