Lety do Sardínie

Letenky do Sardínie

Sardínia je taliansky autonómny región. Rozprestiera sa na ploche viac ako 24 000 km² a má viac ako 1,6 milióna obyvateľov. Úradným jazykom je taliančina, ale bežne sa tu hovorí aj sardínsky. Hlavným mestom je Cagliari, ktoré sa nachádza na južnom cípe ostrova. Sardínia je známa svojím stredomorským podnebím s horúcimi letami a miernymi zimami. Hospodárstvo je založené najmä na cestovnom ruchu, poľnohospodárstve a rybolove. História ostrova siaha tisíce rokov do minulosti, o čom svedčí množstvo archeologických nálezísk roztrúsených po celom ostrove.

Prečo ísť do Sardínie

Užite si dovolenku na talianskom ostrove Sardínia. Vydajte sa po stopách tajomnej kultúry Nuraghi a preskúmajte kamenné stavby v tvare kužeľa. Ponorte sa do krištáľovo čistého mora a objavte krásu miestnych červených koralov. Nechajte sa očariť žulovými útesmi, lagúnami a šumiacim morom. Ak hľadáte relax a oddych, vyberte sa na výlet do vnútrozemia a vychutnajte si úchvatné hory plné stád oviec a nádherné dedinky, ktoré žijú svojím pokojným životom. Milovníci archeológie nesmú vynechať lokalitu Cagliari. Na záver si potom pripite lahodným talianskym vínom zo Sardínie.

Luxusné

Pobrežie Costa Smeralda je synonymom luxusu s nádhernými plážami a exkluzívnymi letoviskami pre náročných turistov.

História

Komplex Nuraghes Su Nuraxi, zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO, predstavuje jedinečnú prehistorickú architektúru.

Gastronómia

Tradičná sardínska kuchyňa, ktorú charakterizuje pecorino a pane carasau, ponúka chute, ktoré oslovia každého gurmána.

Tipy na výlety v destinácii

Hory v Genargente

Národný park Gennargent ponúka treking v pôsobivých horských masívoch s výhľadom na okolie.

Grotta di Nettuno

Oblasť Alghero s jaskynným systémom Grotta di Nettuno je nádherným a tajomným prírodným zázrakom.

La Maddalena

Súostrovie La Maddalena s nádhernými plážami je ideálne na plavbu loďou a oddych pri mori.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Sardínia je vzdialená len dve hodiny letu z Prahy. Nachádza sa v rovnakom časovom pásme ako Slovensko, takže si nebudete musieť prestavovať hodinky. Naši klienti najčastejšie využívajú lety z Prahy na Sicíliu, odkiaľ je možné letieť do Olbie a Cagliari so spoločnosťami Volotea, Smartwings alebo Wizz Air. Z Viedne je možné letieť do Olbie a Cagliari so spoločnosťami Austrian Airlines a Ryanair. Z Katovíc do Alghera môžete letieť aj so spoločnosťami Wizz Air a Ryanair.

Letisko odkiaľ

Najobľúbenejšou voľbou našich klientov sú lety z Prahy na Sardíniu. Obľúbené sú aj lety z Prahy do Cagliari, ako aj lety z Prahy do Katánie a lety z Prahy do Olbie. Bohužiaľ, v súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne letenky z Brna na Sardíniu a žiadne letenky z Ostravy na Sardíniu. Cestujúci z južnej Moravy si často vyberajú lety z Viedne na Sardíniu. Využiť však môžete aj lety z Berlína, Mníchova, Frankfurtu alebo z poľských Katovíc a Krakova.

Letisko kam

Letisko Olbia-Costa Smeralda je medzinárodné letisko, ktoré sa nachádza približne 3 km od centra Olbie na talianskom ostrove Sardínia. Na letisku sídlia letecké spoločnosti Volotea a easyJet. Letisko Olbia je ideálnym miestom na začatie cesty po Sardínii. Ak ju chcete precestovať celú, odporúčame vám prenajať si auto. Nájdete tu ponuku áut na prenájom.

Z letiska sa najlepšie dostanete verejnou dopravou, ktorej autobusy zastavujú priamo pred terminálom. Cesta do centra trvá približne 15 minút. Ďalšou možnosťou je využiť autobusovú linku Olbia Airlink, ktorá vás odvezie na železničnú stanicu, odkiaľ sa dostanete do všetkých hlavných letovísk na ostrove.

Letisko Alghero - Fertilia je medzinárodné letisko na ostrove Sardínia, ktoré sa nachádza približne 10 km severne od mesta Alghero. Na cestu z letiska je najlepšie použiť autobusy ARST, ktoré vás do centra Alghera dopravia približne za pol hodiny. Ak chcete cestovať po ostrove a spoznávať jeho krásy, odporúčame vám prenajať si auto.

Letisko Mario Mameli Cagliari - Elmas sa nachádza približne 7 km severozápadne od centra Cagliari, hlavného mesta Sardínie. Letisko využívajú najmä cestujúci, ktorí chcú stráviť dovolenku v južnej časti ostrova.

Z letiska sa do centra Cagliari najlepšie dostanete autobusom, ktorý zastavuje priamo pred letiskom. Ďalšou možnosťou je využiť vlak. Autobusová zastávka sa nachádza v pešej vzdialenosti od letiska (približne 10 minút). Vlakom sa môžete dostať aj do iných destinácií na Sardínii. Ak chcete ísť priamo z letiska objavovať krásy Sardínie, požičajte si auto.

 

Počasie a podnebie v cieľovej destinácii

Sardínia má typické stredomorské podnebie. Letá sú horúce a suché s priemernými teplotami okolo 28-30 °C, zatiaľ čo zimy sú mierne s priemernými teplotami okolo 14 °C. Zrážky sú najčastejšie v zimných mesiacoch. More je zvyčajne pokojné a kúpanie je príjemné od júna do septembra, keď teplota vody dosahuje 20-25 °C. Najlepší čas na návštevu Sardínie je od mája do októbra.

Sardínia na jeseň sa vyznačuje tradíciami a folklórom. Každý rok pripravujú festival tradícií od septembra do decembra. Každý týždeň sa konajú v inej dedine, ktorá prezentuje svoje miestne tradície. Môžete sa zoznámiť so spracovaním viniča, vyšívaním šatiek, pečením tradičných sladkostí a ďalšími miestnymi zvykmi.