Lety na Sicíliu

Letenky na Sicíliu

Sicília má rozlohu približne 25 711 km² a žije na nej viac ako 5 miliónov obyvateľov. Tento ostrov sa nachádza v južnom Taliansku a má strategickú polohu na križovatke Stredozemného mora, čo ovplyvnilo jeho bohatú kultúrnu a historickú minulosť. Úradným jazykom je taliančina, ale mnohí Sicílčania hovoria aj sicílsky. Mena je euro. Ostrov má stredomorské podnebie s horúcimi suchými letami a miernymi zimami. Hlavným mestom je Palermo, známe svojou bohatou kultúrou, architektúrou a históriou.

Prečo ísť na Sicíliu

Ste na vážkach, či si chcete užiť dovolenku na pláži alebo na horách? Zbaľte si kufre a odleťte na Sicíliu. Taliansky ostrov, ktorý obklopuje krištáľovo čisté tyrkysové more a nádherné pláže s bielym pieskom. Šnorchlovanie, potápanie a vodné športy si môžete užívať do sýtosti. Vo vnútrozemí na vás čakajú drsné hory. Vydajte sa k stále aktívnym sopkám Etna alebo Stromboli, kde sa vám naskytnú úchvatné scenérie. A keď si budete chcieť oddýchnuť, vychutnajte si lahodné sicílske víno, výbornú zmrzlinu alebo delikátny ovčí syr. Zažite éterický relax s vôňou mandľovníkov a olivovníkov.

Staroveká história

Na Sicílii sa nachádza množstvo antických pamiatok vrátane gréckych chrámov v Agrigente a divadiel v Taormine.

Etna

Najvyššia aktívna sopka v Európe, ktorá ponúka nádherný výhľad a možnosti trekingu pre odvážlivcov.

Sicílska kuchyňa

Sicília je známa svojimi jedinečnými špecialitami, ako sú arancini, cannoli a čerstvé morské plody.

Tipy na výlety v destinácii

Palermo

Hlavné mesto Sicílie má bohatú históriu a je známe aj ako bývalá bašta neslávne známej talianskej mafie.

Sirakula

Mesto s gréckym divadlom a nádherným sídlom Ortigia. Skvelý spôsob, ako spoznať spojenie rímskej a gréckej architektúry.

Vínne pivnice

Sicília je "Moravou" Talianska. Navštívte miestne vinárstva, ochutnajte sicílske vína a vychutnajte si výhľad na vinice.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci destináciu

Krásny ostrov Sicília sa nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovensko, takže si pri cestovaní nemusíte prestavovať hodinky. Naši klienti si najčastejšie vyberajú odlet z pražského Letiska Václava Havla, odkiaľ môžete do Trapani letieť so spoločnosťou Smartwings alebo sa spojiť so spoločnosťou Alitalia. Obľúbené sú aj lety z Viedne, odkiaľ môžete letieť so spoločnosťami Ryanair, Wizzair alebo Austrian Airlines. Z poľských Katovíc môžete letieť aj s LOT Polish Airlines, Wizzair alebo Ryanair. Z Krakova si môžete kúpiť letenky so spoločnosťou Wizzair alebo Ryanair. Ak chcete letieť na krídlach spoločnosti Lufthansa, vyberte si letenku z Frankfurtu alebo Mníchova.

Letisko odkiaľ

Najobľúbenejšou voľbou našich klientov sú lety z Prahy na Sicíliu. Obľúbené sú aj lety z Prahy do Trapani. Bohužiaľ, v súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne letenky z Brna na Sicíliu a žiadne letenky z Ostravy na Sicíliu. Cestujúci z južnej Moravy si na svoju cestu často vyberajú lety z Viedne na Sicíliu. Využiť však môžete aj lety z Berlína, Mníchova, Frankfurtu alebo z poľských Katovíc a Krakova.

Letisko kam

Letisko Vicenza Floria Trapani-Birgi - je medzinárodné letisko, ktoré sa nachádza približne 15 km od mesta Trapani. Je miestom pristátia pre cestujúcich, ktorí chcú objavovať krásy najmä západnej časti Sicílie. Ak si chcete Sicíliu naozaj vychutnať, odporúčame vám, aby ste si pred cestou prenajali auto. Našu ponuku na prenájom auta nájdete tu. Vaše auto bude pripravené pri pristátí a vy sa tak ľahko dostanete k svojmu ubytovaniu. Ďalšou možnosťou, ako sa dostať z letiska, je využiť autobusy AST alebo Salemi.

Letisko Vincenzo Bellini Catania - Fontanarossa je medzinárodné letisko, ktoré sa nachádza približne 5 km od Catanie, druhého najväčšieho mesta Sicílie. Na letisko lietajú spoločnosti Alitalia, Lufthansa, KLM, ako aj nízkonákladové letecké spoločnosti ako Ryanair a easyJet. Na letisko sa najlepšie dostanete autobusom Alibus. Cesta do centra Catanie trvá približne pol hodiny. Ďalšou možnosťou je prenajať si auto a prejsť Sicíliu autom. Výber áut na prenájom nájdete tu.

Letisko Falcone Borsellino Palermo sa nachádza približne 35 kilometrov od centra Palerma, hlavného mesta Sicílie. Z letiska sa najlepšie dostanete autobusom spoločnosti Autolinee Prestia e Comande. Autobusovú zastávku nájdete priamo pred letiskom a cesta trvá približne pol hodiny. Ďalšou možnosťou je využiť vlak, ktorý zastavuje priamo pred terminálom letiska.

Počasie a podnebie v destinácii

Sicília poteší každého turistu svojím typickým stredomorským podnebím. Letá sú tu horúce a suché s priemernými teplotami okolo 30 °C, zatiaľ čo zimy sú mierne s teplotami okolo 15 °C. Jar a jeseň sú ideálne na návštevu vďaka príjemným teplotám a menšiemu počtu turistov. Ostrov je zvyčajne slnečný, čo prispieva k jeho prezývke "ostrov slnka".