Letenky do Chicaga

Chicago leží na brehu Michiganského jazera, je tretím najväčším mestom v USA a je spojením kultúrnych zážitkov, ikonických budov a vynikajúcej kuchyne. Chicago s viac ako 2,7 milióna obyvateľov a nezameniteľnou mestskou panorámou každoročne priláka milióny turistov z celého sveta. Chicago ponúka širokú škálu múzeí vrátane Inštitútu umenia v Chicagu, divadiel a historických budov, ako je napríklad pôvodná Vodná veža. Vyskúšajte pravú chicagskú pizzu alebo hot dog vo "veternom meste", ako sa Chicago nazýva. Lety do Chicaga vám otvoria svet dychberúcich zážitkov a spoznávania americkej histórie a kultúry.

chicago

Lacné letenky do Chicaga

Prečo ísť do Chicaga

Chicago ako mesto s nekonečnými možnosťami zábavy ponúka jedinečnú kombináciu modernej metropoly a historickej atmosféry 30. rokov minulého storočia. Od fascinujúcej architektúry až po rozmanité kulinárske zážitky - Chicago vždy ponúkne niečo nové. Kľúčom k dobrodružstvu sú vaše letenky do Chicaga, takže navštívte ikonickú vežu Willis Tower, absolvujte plavbu loďou po rieke Chicago a ochutnajte slávnu miestnu hlbokú pizzu s vysoko položenou kôrkou. Mesto je tiež známe svojou početnou českou komunitou, a ak budete trochu pátrať, možno sa vám pošťastí ochutnať tradičný steak zo sviečkovej na americký spôsob.

 • Architektúra
  Preskúmajte fascinujúce budovy ako Willis Tower a prejdite sa po Michigan Avenue.
 • Pre gurmánov
  Ochutnajte slávnu chicagskú pizzu a objavte miestnu gastronomickú scénu ovplyvnenú mnohými kultúrami.
 • Pre umelecké duše
  Navštívte Inštitút umenia a spoznajte bohatý kultúrny život a rozmanité festivaly, ktoré sa v Chicagu konajú takmer po celý rok.

Tipy na výlety v Chicagu

 • Námorné mólo
  Vychutnajte si deň v Navy Pier, kde na vás čaká obrovské ruské koleso, divadlá, reštaurácie a úchvatný výhľad na jazero Michigan. Ideálne pre rodiny a páry.
 • Millenium Park
  V parku Millennium Park si nenechajte ujsť slávnu bránu Cloud Gate. Často sa tu konajú pouličné koncerty, výstavy umeleckých diel a nádherné záhrady na oddych.
 • Akvárium Shedd
  Vydajte sa do jedného z najlepších akvárií na svete, Shedd Aquarium. Objavte podmorský svet, stretnite sa s exotickými rybami a užite si nezabudnuteľný deň.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Chicago

Európske letecké spoločnosti ponúkajú celý rad priamych a nepriamych letov do Chicaga, najmä na letisko O'Hare. British Airways, Lufthansa, Air France a KLM ponúkajú pravidelné denné lety z hlavných európskych medzinárodných letísk, ako sú Londýn, Frankfurt, Paríž a Amsterdam.

Priame lety zo Slovenska nie sú bežne dostupné. Ak sa chcete dostať do Chicaga, cestujúci sa presúvajú cez hlavné európske letecké uzly, ako sú Londýn, Frankfurt, Amsterdam alebo Paríž, a odtiaľ pokračujú do konkrétnych amerických miest vrátane Chicaga s British Airways, Lufthansou, KLM alebo Air France. Lety z Frankfurtu do USA patria medzi najobľúbenejšie voľby pre Čechov, pretože je to relatívne blízko a na frankfurtské letisko, ako jedno z najdôležitejších letísk v Európe, pravidelne lietajú americké letecké spoločnosti, ako sú United Airlines, American Airlines a Delta Air.

Medzinárodné lety pristávajú na dvoch hlavných letiskách v Chicagu: O'Hare International Airport a Midway International Airport. Letisko O'Hare je jedným z najrušnejších letísk na svete a zvyčajne je hlavným miestom príletu zahraničných turistov. Midway juhozápadne od centra mesta je menšie a slúži predovšetkým na vnútroštátne lety, hoci obsluhuje aj niekoľko medzinárodných liniek.

Počasie a podnebie v Chicagu

Leto v Chicagu je teplé s priemernými teplotami okolo 28 °C, ktoré sú ideálne na prechádzky po meste a oddych na plážach Michiganského jazera. Zimy môžu byť pomerne chladné so snehom, ale slávne vianočné osvetlenie mesta a všadeprítomné klziská vytvárajú magickú atmosféru. Jar a jeseň sú mierne a vhodné na návštevu miestnych architektonických pamiatok a múzeí.