Letenky na Floridu

Florida je štát nachádzajúci sa na juhovýchodnom pobreží Spojených štátov. Florida s rozlohou viac ako 170 000 km2 je známa svojím teplým subtropickým podnebím, krásnymi plážami na pobreží Atlantického oceánu a Mexického zálivu a bohatou biodiverzitou. Florida ponúka obľúbené turistické destinácie, ako sú Miami, Orlando a Key West, a je domovom viac ako 21 miliónov obyvateľov. Je známa mnohými možnosťami zábavy - golfom, Kennedyho vesmírnym strediskom, Disneylandom a bohatou históriou spojenou so španielskym a kubánskym vplyvom, vrátane historickej štvrte Ybor City v Tampe.

florida

Lacné letenky na Floridu

Prečo ísť na Floridu

Navštívte Floridu, jeden z najľudnatejších štátov USA, známy aj ako "slnečný štát". Okrem opaľovania na nádherných plážach, všetkých vodných športov, na ktoré si len spomeniete, ponúka Florida aj prírodné rezervácie, golfové ihriská alebo si môžete pobyt spríjemniť návštevou niektorého z hokejových štadiónov na zápase NHL. Medzi najvyhľadávanejšie pláže patria Miami Beach, Palm Beach alebo Daytona Beach.

 • Zábava
  Množstvo zábavných parkov na čele s Disneylandom, Universal Studios a Kennedyho vesmírnym strediskom je potrebné navštíviť.
 • Gastronómia
  vďaka blízkosti Kuby má floridská kuchyňa jedinečnú chuť a atmosféru. Vyskúšajte sendvič cubano, ružové krevety a pomarančový koláč.
 • Slnečné lúče

Tipy na výlety na Floride

 • Miami
  Najznámejšie mesto Floridy, ktoré je ovplyvnené Latinskou Amerikou. Jeho spojenie s Južnou Amerikou mu dodáva rozmanitý charakter ľudí, jedál, kultúry a štýlov. Okrem azúrového mora a paliem je mesto známe nákupnými centrami, reštauráciami, barmi, nočným životom a festivalmi. Milovníci architektúry nesmú vynechať štvrť Art Deco, kde sa nachádza viac ako 800 budov v tomto štýle.
 • Tampa
  Prístavné mesto, kde sa bohatá história mieša s moderným mestským štýlom. Oddýchnite si od slnka pri futbalovom alebo hokejovom zápase.
 • Orlando
  Orlando je mesto s množstvom zábavných parkov vrátane Disney World, MGM Studios, Sea World (najväčšie akvárium na východnom pobreží), Universal Studios, Universal's Islands of Adventure - preskúmajte päť ostrovov, kde žijú mýty, legendy a komiksoví hrdinovia od Jurského parku po Spidermana.
 • Fort Myers
  Fort Myers, známe aj ako mesto paliem, je domovom Thomasa Edisona, Henryho Forda a slávnych ostrovov Sanibel a Captiva.
 • Fort Lauderdale
  Toto mesto s prezývkou "Benátky Ameriky" a rozvinutým systémom kanálov a vodnej dopravy je obľúbené najmä pre svoje pláže a vodné športy.
 • Key West
  Najjužnejší bod USA, obmývaný vodami Mexického zálivu aj Atlantického oceánu s celoročne príjemným počasím. Vďaka koralovým útesom je obľúbený medzi potápačmi a milovníkmi vodných športov. Key West sa môže pochváliť aj krásnym historickým centrom či 11 míľ dlhým mostom, ktorý spája Key Marathon s Key West.
 • Everglades
  Jedinečný národný park, ktorý je skutočnou ukážkou tropickej džungle v USA. Ohromia vás trávnaté vodné plochy plné vtákov, aligátorov, korytnačiek, krabov, slimákov, rýb, s rozsiahlym cyprusovým lesom či kolóniou mangrovníkov. V močiaroch, medzi ostrovmi s korytnačkami, aligátormi a indiánskymi dedinami, sa môžete previezť na vznášadle so sprievodcom.
 • Kennedyho vesmírné centrum
  Vesmírne centrum na myse Canaveral, ktoré sa stále využíva na dobývanie vesmíru. Vesmírne centrum je otvorené pre turistov, uvidíte nielen samotnú odpaľovaciu vežu, ale aj desiatky rakiet, základňu na vypúšťanie satelitov či vybavenie astronautov, v simulátore si môžete vyskúšať simuláciu štartu, kde je ilúzia až na 95 % reálna.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Floridu

British Airways: British Airways ponúka priame lety z Londýna do Miami, Orlanda a Fort Lauderdale na Floride.

Virgin Atlantic: Virgin Atlantic prevádzkuje priame lety z Londýna do Miami a Orlanda na Floride.

Lufthansa: Lufthansa ponúka priame lety z Frankfurtu do Miami a Orlanda.

Air France: Air France prevádzkuje priame lety z Paríža do Miami a Orlanda.

Do USA sa dostanete priamym letom z Letiska Václava Havla v Prahe a Letiska Leoša Janáčka v Ostrave. Zo Slovenska sa na Floridu priamo nelieta. Spojenia sú na medzinárodných letiskách v USA, napríklad letisko Johna F. Kennedyho v New Yorku alebo medzinárodné letisko Hartsfield-Jackson Atlanta v Atlante sú najbližšie a najdostupnejšie. Obľúbené sú priame lety z Frankfurtu do niekoľkých miest na Floride vrátane Miami, Orlanda a Fort Myers

Medzinárodné letisko Miami je jedným z najväčších medzinárodných letísk na Floride a slúži ako dôležitý vstupný bod pre cestujúcich z Európy. Je to jedno z najdôležitejších medzinárodných letísk v Spojených štátoch. Medzinárodné letisko Orlando je ďalšie významné medzinárodné letisko na Floride. Toto letisko slúži ako hlavná vstupná brána pre cestujúcich smerujúcich na strednú Floridu a návštevníkov, ktorých lákajú atrakcie ako Disney World a Universal Studios. Medzinárodné letisko Southwest Florida International Airport v meste Fort Myers je obľúbeným letiskom pre tých, ktorí smerujú na juhozápadné pobrežie Floridy.

Počasie a podnebie na Floride

Počasie na Floride sa vyznačuje teplými a vlhkými letami s vysokými teplotami a častými búrkami a miernymi zimami s teplotami okolo 18-25 °C na južnom a severnom pobreží. Príjemná jeseň a jar s nižšou vlhkosťou a teplotami medzi 20-30 °C sú ideálne na dovolenku. Florida je známa slnečným počasím po väčšinu roka, ale od júna do novembra sa tu tvoria hurikány, ktoré si vyžadujú opatrnosť. Preto si včas pred cestou skontrolujte, či sa k Floride neblíži hurikán.