Letenky do Kalifornie

Kalifornia je tretím najväčším štátom USA a nachádza sa na západnom pobreží krajiny. S viac ako 39 miliónmi obyvateľov je najľudnatejším štátom USA. Kalifornia má rozmanité podnebie, od stredomorského v pobrežných oblastiach až po púštne v juhovýchodnej časti štátu. Hlavným mestom je Sacramento, ale najväčšie a najznámejšie mestá sú Los Angeles, San Francisco a San Diego. Kalifornia je centrom amerického zábavného a technologického priemyslu, pričom Hollywood je centrom filmového priemyslu a Silicon Valley je sídlom mnohých technologických spoločností. Štát je známy aj svojou poľnohospodárskou produkciou vrátane vín z údolí Napa a Sonoma. Kalifornia má rozsiahlu sieť diaľnic a je dobre spojená letecky, s niekoľkými veľkými medzinárodnými letiskami vrátane Los Angeles, San Francisca a San Diega.

kalifornia

Lacné letenky do Kalifornie

Prečo ísť do Kalifornie

Kalifornia je najľudnatejším štátom USA. Od úchvatných pláží až po majestátne pohoria, Kalifornia ponúka všetko - ulice pulzujúceho mesta Los Angeles, ktoré je sídlom Hollywoodu a dejiskom bohatého kultúrneho života, alebo možno pokojnejšie a umeleckejšie San Francisco s ikonickým mostom Golden Gate. V Kalifornii sa nachádza aj niekoľko známych národných parkov, ako napríklad Yosemity, Sekvoja a Joshua Tree, ktoré lákajú milovníkov prírody z celého sveta. Nezabudnite navštíviť úchvatné vinice v údolí Napa Valley a ochutnať svetoznáme kalifornské víno. Štát je známy aj svojím vedúcim postavením v oblasti technológií, inovácií a umenia, čo prispieva k jeho dynamickej a rozmanitej atmosfére.

 • Rozmanitá príroda
  Kalifornia ponúka nádherné prírodné scenérie od pláží až po horské masívy a je domovom niekoľkých ikonických národných parkov.
 • Kultúrne ikony
  Hollywood, Silicon Valley a slávne mesto San Francisco sú len niektoré z kultúrnych ikon, ktoré sa nachádzajú v Kalifornii.
 • Gastronómia a víno
  Kalifornia je známa svojou vynikajúcou gastronómiou a vinicami, najmä v regiónoch Napa Valley a Sonoma.

Tipy na výlety v Kalifornii

 • Návšteva Yosemitského národného parku
  Preskúmajte tento majestátny park s úchvatnými skalnými útvarmi, vodopádmi a sekvojami.
 • Objavte Los Angeles
  Vychutnajte si slávnu pláž Venice Beach, preskúmajte Hollywood a zažite rušný nočný život mesta.
 • San Francisco a Golden Gate
  Navštívte slávny most, prevezte sa miestnymi električkami a prejdite sa po Fisherman's Wharf.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Kaliforniu

Do Kalifornie lieta mnoho európskych leteckých spoločností vrátane British Airways, Lufthansa, Air France a KLM, ktoré ponúkajú priame lety do rôznych miest v Kalifornii, ako sú Los Angeles, San Francisco a San Diego. Zo Slovenska sa do Kalifornie priamo nelieta, ale cestujúci môžu využiť prestupy s nadväzujúcimi spojmi v európskych dopravných uzloch alebo na letiskách v USA. Do Kalifornie lieta aj mnoho amerických leteckých spoločností a ponúka široký výber letov z rôznych častí sveta.

Lety do Kalifornie sú dostupné z mnohých európskych letísk vrátane Londýna, Paríža, Frankfurtu a Amsterdamu, a to priamymi aj nepriamymi letmi. Zo Slovenska môžete do Kalifornie cestovať s prestupmi v týchto európskych uzloch alebo si vybrať prestup v niektorom zo štátov USA.

Hlavné medzinárodné letiská v Kalifornii sú medzinárodné letisko Los Angeles (LAX), medzinárodné letisko San Francisco (SFO) a medzinárodné letisko San Diego (SAN). Tieto letiská poskytujú rozsiahle medzinárodné a vnútroštátne letecké služby.

Počasie a podnebie v Kalifornii

Kalifornia sa môže pochváliť rozmanitým podnebím. Pobrežné oblasti, ako sú Los Angeles a San Francisco, majú zvyčajne mierne, suché letá s teplotami od 20 do 25 stupňov a mierne, vlhké zimy. Vnútrozemské oblasti, ako napríklad údolie San Joaquin, majú horúce a suché letá s teplotami často presahujúcimi 35 °C a chladnejšie zimy. Severné časti štátu a horské oblasti majú chladnejšie podnebie a sú obľúbenými destináciami pre lyžovanie a zimné športy.