Letenky do Las Vegas

Las Vegas je najľudnatejšie mesto v štáte Nevada a 28. najľudnatejšie mesto v Spojených štátoch. Mesto má približne 650 000 obyvateľov, pričom metropolitná oblasť Las Vegas má viac ako 2 milióny obyvateľov. Las Vegas bolo založené v roku 1905 a začalo sa rozvíjať po legalizácii hazardných hier v roku 1931. Las Vegas je dôležitým centrom kongresov, obchodného turizmu a finančných služieb. V meste sa nachádza niekoľko veľkých kongresových centier a koná sa tu množstvo medzinárodných podujatí a výstav. Vďaka svojej polohe v Mohavskej púšti je Las Vegas obklopené krásnou prírodou, ktorá kontrastuje s ruchom mesta.

las-vegas

Lacné letenky do Las Vegas

Prečo ísť do Las Vegas

Las Vegas, "mesto hriechov", je jedným z najznámejších miest na svete, najmä pre svoj divoký nočný život, kasína a luxusné hotely. Toto pulzujúce mesto v Nevade je synonymom zábavy a ponúka množstvo rôznych predstavení, koncertov, kúzelníckych šou a mnoho ďalšieho. Las Vegas je tiež domovom mnohých z najväčších kasín a hotelových komplexov na svete, vrátane slávnych Bellagio, Caesars Palace a MGM Grand. Mimo Stripu, hlavnej ulice mesta, sa nachádzajú ďalšie atrakcie, napríklad historické centrum Fremont Street a nádherný kaňon Red Rock. Las Vegas je tiež východiskovým bodom pre výlety do Grand Canyonu, jedného z najväčších prírodných divov sveta.

 • Ikony zábavy
  Las Vegas je známe svojimi pôsobivými kasínami a hotelovými rezortmi, veľkolepými predstaveniami a celonočnou zábavou.
 • Grand Canyon
  Jedna z najväčších prírodných atrakcií v USA, ľahko dostupná z Las Vegas.
 • Svadby
  Las Vegas je známe ako miesto spontánnych svadieb vďaka jednoduchému procesu získania svadobnej licencie.

Tipy na výlety v Las Vegas

 • Pásmo
  Preskúmajte slávny bulvár Las Vegas, kde sa nachádza niekoľko svetoznámych kasín a hotelov.
 • Hooverova priehrada
  Inžiniersky zázrak a priehrada, ktorá skutočne stojí za návštevu. Nachádza sa len kúsok od Las Vegas.
 • Štátny park Valley of Fire
  Nádherný park plný skalných útvarov a starobylých petroglyfov, ktorý je ideálny na pešiu turistiku.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Las Vegas

Hoci priame lety z Európy do Las Vegas nie sú až také bežné, niekoľko európskych leteckých spoločností ponúka lety s prestupom. Spoločnosti ako British Airways, Lufthansa a Air France ponúkajú lety do Las Vegas s prestupmi vo svojich hlavných európskych uzloch. Zo Slovenska v súčasnosti žiadny český letecký dopravca neponúka priame lety do Las Vegas, ale cestujúci môžu využiť lety s prestupom cez iné európske mestá.

Z Európy sa do Las Vegas lieta prevažne s prestupom, najčastejšie cez uzlové letiská, ako je londýnske Heathrow, Frankfurt alebo parížske letisko Charles de Gaulle. Zo Slovenska môžete do Las Vegas cestovať s jedným alebo viacerými prestupmi v závislosti od zvolenej leteckej spoločnosti.

Medzinárodné letisko McCarran v Las Vegas je hlavným letiskom pre prílety do mesta. Letisko je jedným z najrušnejších v USA a poskytuje širokú škálu vnútroštátnych a medzinárodných letov. Nachádza sa len niekoľko kilometrov od centra Las Vegas, takže sa z neho ľahko dostanete k hlavným hotelom a atrakciám.

Počasie a podnebie v Las Vegas

Las Vegas má púštne podnebie s veľmi horúcimi letami a miernymi zimami. Letá v Las Vegas sa vyznačujú extrémne vysokými teplotami, pričom ortuť teplomera často stúpa nad 40 °C. Noci sú však podstatne chladnejšie. Zimy sú krátke a zvyčajne mierne, s priemernými dennými teplotami okolo 15 °C. Zrážky sú v Las Vegas v každom ročnom období zriedkavé.