Letenky do Los Angeles

Los Angeles, často familiárne nazývané LA, je veľké mesto v južnej Kalifornii a je najznámejšie vďaka filmovému a zábavnému priemyslu v Hollywoode. Mesto ponúka oslnivú kombináciu rozmanitých kultúr, svetoznámej gastronomickej scény a obrovských nákupných centier. Od bulváru Sunset Strip až po luxusné obchody na Rodeo Drive - čaro Los Angeles je postavené na kultúre, zábave a prekvapivo aj na prírode, ktorá ponúka nádherné pláže a pôsobivé pohoria. S našimi letenkami do Los Angeles sa ocitnete vo filmovom hlavnom meste cobydup.

los-angeles

Lacné letenky do Los Angeles

Prečo ísť do Los Angeles

Kto by nepoznal mekku amerického filmového priemyslu, mesto anjelov, luxusu a celebrít. Milovníci filmu určite zamieria najprv na prehliadku Hollywood Studios alebo Walt Disney Contert Hall. Vydajte sa napríklad po stopách Pretty Woman do Beverly Hills na slávnu Rodeo Drive. Po stopách Pamely Andersonovej a kultového seriálu Pobrežná hliadka sa vyberte na pláž Santa Monica s nádherným mólom Santa Monica Pier a zábavným parkom Pacific Park. Na Chodníku slávy určite nájdete svoju obľúbenú celebritu. Ak si chcete oddýchnuť na pláži, vyberte sa na pláže Venice Beach, Malibu Beach, Cabrillo Beach alebo Manhattan Beach. Energiu môžete načerpať aj v Griffith Parku, najväčšom mestskom parku v USA. Ubytujte sa na zaoceánskej lodi Queen Mary, ktorá kedysi zabezpečovala dopravu medzi Európou a Amerikou a teraz kotví v Long Beach.

 • Hlavné mesto filmu
  Hollywood! Žiadny milovník filmu si nemôže nechať ujsť návštevu tejto mekky audiovizuálneho umenia na čele s Chodníkom slávy.
 • Reštaurácie
  Los Angeles je domovom neuveriteľného množstva reštaurácií, ktoré ponúkajú najlepšie jedlá z celého sveta. Je to skvelé miesto pre kulinársku turistiku.
 • Pochvala
  Plánujete zostať dlhšie? Obráťte sa na niektorú z kastingových agentúr pre turistov a možno získate cameo vo svojom obľúbenom televíznom programe.

Tipy na výlety v Los Angeles

 • Hollywood
  Prejdite sa po Chodníku slávy a vydajte sa k ikonickému nápisu Hollywood, odkiaľ je dokonalý výhľad na mesto.
 • Santa Monica
 • Universal Studios
  Počas návštevy tohto fascinujúceho parku sa dozviete, ako vznikajú vaše obľúbené filmy, a stretnete sa s postavami z nich.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Los Angeles

Naši klienti si najčastejšie vyberajú lety z Prahy do Los Angeles so spoločnosťami Emirates, Air Canada, Delta Air Lines alebo KLM. Obľúbené sú aj lety z Viedne do Los Angeles, kde si môžete vybrať z ponuky spoločností Air Canada, Lufthansa alebo British Airways. Ak si chcete vybrať inú leteckú spoločnosť, môžete si pre svoj odlet vybrať z letísk po celej Európe.

Do Los Angeles sa momentálne nedá dostať priamym letom zo Slovenska ani z Viedne. Môžete si však vybrať prestupný let z Prahy do Los Angeles. Obľúbené sú aj lety z Viedne do Los Angeles. Letieť môžete aj z Budapešti, Berlína, Frankfurtu a ďalších letísk v Nemecku, Poľsku a celej Európe.

Medzinárodné letisko Los Angeles (Los Angeles International Airport) - je letisko, na ktorom pristanete na ceste do Los Angeles a Kalifornie. Je to jedno z najväčších a najrušnejších letísk v Amerike. Nájdete ho približne 30 km od centra Los Angeles. Priame lety vás zavedú do destinácií v Amerike, Európe, Ázii, Oceánii a dokonca aj na Blízky východ. Letisko je domovom leteckých spoločností American Airlines, United Airlines, Southewest Airlines a Delta Air Lines.

Z letiska sa najlepšie dostanete autobusmi LAX FlyAway, ktoré vás odvezú do všetkých hlavných častí Los Angeles. Najlacnejší spôsob, ako sa dostať do centra Los Angeles, je zelená linka metra. Na zastávku metra sa dostanete kyvadlovým autobusom, ktorý cestujúcich s platným cestovným lístkom odvezie zadarmo. Rýchlejšou, ale oveľa drahšou možnosťou je vziať si taxík alebo Uber.

Počasie a podnebie v Los Angeles

Los Angeles sa môže pochváliť slnečným počasím takmer po celý rok s priemernou teplotou 24 °C. Letá sú horúce a suché, zatiaľ čo zimy sú mierne. S našimi lacnými letenkami do Los Angeles môžete ľahko uniknúť európskej zime a užiť si krásne počasie a pláže tohto nádherného mesta.

Ako kúpiť najlacnejšie letenky do Los Angeles?

Najlepšie je kúpiť si letenky online. Vyhľadávač leteniek STUDENT AGENCY vyhľadá viac ako 650 leteckých spoločností a vyberie pre vás najvhodnejšiu letenku podľa vami zadaných parametrov. Ak uprednostňujete osobný kontakt, môžete využiť pomoc našich predajcov. Je však potrebné počítať s vyšším transakčným poplatkom. Letenky predávame aj prostredníctvom našich pobočiek v Prahe, Brne a Ostrave. V súčasnosti pripravujeme spustenie predaja v takzvaných STUDENT AGENCY POINTS vo viac ako 30 pobočkách po celej Českej republike.

Akým spôsobom sa najrýchlejšie dostanete do Los Angeles?

Skôr ako začnete hľadať letenku, premyslite si, či sa chcete do Los Angeles dostať čo najrýchlejšie, alebo si chcete cestu spríjemniť medzipristátím napríklad v Amsterdame, Paríži alebo Londýne a spoznať kultúru a pamiatky prestupnej destinácie. Ak vám však záleží na rýchlosti, vyberte si lety s minimálnym počtom medzipristátí a pred konečnou rezerváciou si overte čas prestupu. V našom vyhľadávači môžete ako jeden z parametrov vyhľadávania nastaviť aj iba priame lety. Upozorňujeme však, že priame lety z Prahy a Viedne v súčasnosti nie sú k dispozícii a budete musieť letieť z iných európskych letísk. Počas procesu rezervácie vám zobrazíme všetky potrebné informácie o vybranom lete. Nemusíte sa teda obávať žiadnych prekvapení.

Ako si mám vybrať správnu letenku do Los Angeles?

Hola, hola, Amerika volá! Chcete si vybrať najlepšiu letenku do tohto veľkomesta? Potom ste na správnom mieste. Vybrať si správnu letenku nie je ťažké. Naša webová stránka porovnáva ponuky letov od viac ako 650 leteckých spoločností. Vybranú letenku si potom môžete kúpiť online len niekoľkými kliknutiami. Čo potrebujete vedieť pred výberom letenky? Je dôležité premyslieť si, odkiaľ a kam chcete letieť. Výber letenky ovplyvnia aj služby, ktoré očakávate na palube lietadla. Či chcete cestovať len s batohom, alebo budete potrebovať odbavenú batožinu alebo dve. Ak chcete k existujúcej letenke pridať batožinu a služby, počítajte s vyššou cenou. Pôvodne lacná letenka sa po dokúpení ďalších služieb môže poriadne predražiť, preto si to vopred dobre premyslite. Niektorí ľudia chcú letieť priamo do Ameriky a iní dávajú prednosť prestupu v niektorom z európskych alebo amerických hlavných miest. Pred odletom zvážte, či chcete využiť medzipristátie, aby ste si pozreli prestupnú destináciu. Môže to byť zaujímavé spestrenie celej vašej cesty.