Letenky do Miami

Miami je jedným z najnavštevovanejších miest v USA a niet divu. So svojimi nádhernými plážami, divokým nočným životom a bohatou kultúrou je metropolou, ktorá láka turistov z celého sveta. Nachádza sa na juhovýchodnom pobreží Floridy a je domovom viac ako 470 000 obyvateľov. Miami je tiež vstupnou bránou na karibské ostrovy a do Latinskej Ameriky, čo z neho robí dôležitý dopravný uzol.

miami

Lacné letenky do Miami

Prečo ísť do Miami

Čo sa vám vybaví, keď sa povie Miami? Nekonečné piesočnaté pláže s azúrovo modrým morom? Potom nebudete ďaleko od pravdy. Vydajte sa na výlet na slávnu pláž Miami Beach s nespočetným množstvom luxusných hotelov, rezidencií a apartmánov. Prejdite sa po Ocean Drive, ktorú lemujú nádherné domy v štýle art deco. Alebo si oddýchnite v parku Miami Seaquarium s delfínmi, morskými levmi, kosatkami a ďalšími morskými živočíchmi. Za nákupmi sa vyberte na trh Bayside Market, kde nájdete butiky známych značiek aj začínajúcich umelcov. Toto mesto na pobreží Atlantického oceánu však ponúka aj divokú prírodu. Navštívte národný park Everglades s rozsiahlymi mokraďami a bažinami, kde sa budete cítiť ako v džungli.

 • Milovníci zločinu
  Miami je dejiskom seriálu CSI: Miami, filmov Scarface a Miami Vice a populárnej videohry GTA: Vice City.
 • Plážový život
  Život v plážových štvrtiach má jedinečnú atmosféru a celodenné promenádovanie sa v plavkách je tu bežným spôsobom života.
 • Nočné kluby
  Čo by to bolo za dovolenku v Miami bez návštevy miestnych nočných klubov a barov? Pohodlne sa usaďte, dajte si drink a zabávajte sa až do rána.

Tipy na výlety v Miami

 • Južná pláž
  Užite si deň na slávnej pláži, kde sa môžete opaľovať, kúpať v mori a tancovať na plážovej párty.
 • Malá Havana
  Navštívte štvrť Little Havana a ponorte sa do autentickej kubánskej kultúry, kuchyne a hudby.
 • Alternatívna umelecká štvrť
  Preskúmajte umeleckú štvrť Wynwood a krásne pouličné umenie plné farieb a kreativity.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci Miami

Miami je obľúbenou destináciou pre všetkých milovníkov slnka, pláží a karibskej pohody. Letecké spoločnosti ponúkajú nespočetné množstvo letov z Európy do Miami. Z Prahy môžete letieť napríklad so spoločnosťami TAP Portugal, Air France, Turkish Airlines alebo Delta Air Lines. Ak letíte z Viedne, pravdepodobne poletíte s TAP Portugal, United Airlines, Air France alebo American Airlines. Na odlet si však môžete vybrať aj krásne mesto Budapešť, odkiaľ lieta spoločnosť Swiss Air Lines do Miami. Špeciálne letenky môžete získať aj na lety z Nemecka. Do Miami môžete letieť z Berlína so spoločnosťami Air France, Turkish Airlines, Lufthansa, Air Canada alebo Iberia. Z Frankfurtu môžete letieť priamo do Miami so spoločnosťou Lufthansa alebo United Airlines.

Naši cestujúci si najčastejšie vyberajú lety do Miami z Letiska Václava Havla v Prahe. Do Miami v súčasnosti nie je možné letieť priamo z Prahy alebo Viedne. Počítajte preto s prestupom v niektorom z letiskových uzlov, ako je Paríž, Londýn, Istanbul alebo Madrid. Ak hľadáte najlacnejšie letenky, neobmedzujte sa len na odlety z Česka, ale rozhoďte svoje siete na odlety z Rakúska, Nemecka, Poľska alebo Maďarska. Často môžete nájsť výhodnú ponuku letov a ušetriť peniaze. Lety z Viedne do Miami a lety z Berlína do Miami a lety z Frankfurtu do Miami sú u našich klientov veľmi obľúbené. Ak letíte z Frankfurtu, môžete si dokonca vybrať priame lety.

Medzinárodné letisko Miami (Miami International Airport) je hlavné letisko, ktoré obsluhuje celú Floridu. Spája Floridu najmä s krajinami Latinskej Ameriky, ale aj Severnej a Južnej Ameriky, Európy a Ázie. Letisko sa nachádza približne 15 km od centra Miami. Na letisku sídlia letecké spoločnosti American Airlines a Executive Airlines. Charterové lety z letiska prevádzkuje spoločnosť Miami Air.

Z letiska sa najlepšie dostanete autobusom číslo 150, ktorý vás odvezie priamo na Miami Beach. Cesta trvá približne 40 minút. Ďalšou možnosťou je využiť metro, ktorým sa dostanete do všetkých častí Miami. Cesta metrom do centra mesta trvá približne pol hodiny.

Medzinárodné letisko Fort Lauderdale-Hollywood sa nachádza približne 5 km od centra Fort Lauderdale a 35 km severne od Miami a približne 50 km od Miami Beach. Na letisku sídlia letecké spoločnosti Jet Blue, Southwest Airlines a Spirit Airlines. Z Európy na letisko lietajú spoločnosti Norwegian, British Airways a Condor.

Z letiska musíte najprv nastúpiť do letiskového autobusu, ktorý vás úplne bezplatne odvezie na autobusovú alebo vlakovú zastávku. Cestu je možné absolvovať aj pešo. Ak však máte so sebou väčšiu batožinu, určite sa odvezte. Cesta do centra Fort Lauderdale autobusom č. 1 trvá približne pol hodiny. Ak sa chcete presunúť do Miami, využite vlak Tri Rail. Cesta bude trvať približne trištvrte hodiny.

Počasie a podnebie v Miami

Miami je obľúbené najmä pre svoje príjemné subtropické podnebie. Teplé a slnečné počasie tu panuje takmer po celý rok, priemerné teploty sa pohybujú medzi 24 a 30 °C. Obdobie dažďov trvá od mája do októbra, ale aj tak si môžete užiť príjemné slnečné dni. Pre tých, ktorí uprednostňujú suchšie a chladnejšie obdobie, je ideálnym obdobím na návštevu obdobie od novembra do apríla.

Ako kúpiť najlacnejšie letenky do Miami?

Najlepšie je kúpiť si letenky online. Vyhľadávač leteniek STUDENT AGENCY vyhľadá viac ako 650 leteckých spoločností a vyberie pre vás najvhodnejšiu letenku podľa zadaných parametrov. Ak uprednostňujete osobný kontakt, môžete využiť pomoc našich predajcov. Je však potrebné počítať s vyšším transakčným poplatkom. Letenky predávame aj prostredníctvom našich pobočiek v Prahe, Brne a Ostrave. V súčasnosti pripravujeme spustenie predaja v takzvaných STUDENT AGENCY POINTS vo viac ako 30 pobočkách po celej Českej republike.

Ako sa najrýchlejšie dostať do Miami?

Skôr ako začnete hľadať letenku, premyslite si, či sa chcete do Miami dostať čo najrýchlejšie, alebo si chcete cestu spríjemniť medzipristátím napríklad v Amsterdame, Madride, Paríži alebo Londýne a spoznať kultúru a pamiatky prestupovej destinácie. Ak vám však ide predovšetkým o rýchlosť, vyberte si lety s minimálnym počtom medzipristátí a pred rezerváciou konečnej letenky si overte, koľko času máte na prípadné prestupy. V našom vyhľadávači môžete ako jeden z parametrov vyhľadávania nastaviť len priame lety. Počas procesu rezervácie vám zobrazíme všetky potrebné informácie o vybranom lete. Nemusíte sa teda obávať žiadnych prekvapení. V súčasnosti nie je k dispozícii žiadny priamy let z Prahy a Viedne do Miami. Ak chcete letieť bez medzipristátia, vyberte si napríklad lety z Frankfurtu.

Ako si vybrať správnu letenku do Miami?

Už vás nebaví sedieť doma? Chcete sa vydať za dobrodružstvom? Nie je nič jednoduchšie ako vybrať si letenku a vyraziť. Výber letenky nie je zložitý. Vďaka nášmu jedinečnému online vyhľadávaču máte na jednom mieste k dispozícii ponuku leteniek od viac ako 650 leteckých spoločností, ktoré môžete v okamihu porovnať. Skôr ako začnete vyberať letenku, najprv si premyslite, odkiaľ a kam chcete letieť a ako chcete, aby vaša cesta prebiehala. Položte si otázku, či si vystačíte s príručnou batožinou, alebo potrebujete veľký kufor (zapísanú batožinu), či uprednostňujete priamy let, alebo chcete urobiť medzipristátie v cieľovej destinácii s prestupom. Najlacnejšia letenka nemusí byť vždy tou najlepšou možnosťou a môže sa stať, že si za ňu priplatíte ďalšie služby. Tak čo, máte už všetko premyslené? Potom nie je nič jednoduchšie ako zadať všetko do vyhľadávača letov na stránke www.studentagency.cz a za pár sekúnd budete mať pripravenú ponuku letov online a na pár kliknutí.