Letenky do New Yorku

New York, najväčšie mesto v USA, sa môže pochváliť viac ako 8 miliónmi obyvateľov a je známe ako kultúrne a hospodárske srdce Spojených štátov. Jeho päť hlavných štvrtí - Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island - ponúka jedinečné zážitky a atmosféru. Mesto je domovom mnohých svetoznámych pamiatok, ako je Socha slobody, Times Square a Central Park. Manhattan je známy svojimi impozantnými mrakodrapmi a je finančným centrom sveta, zatiaľ čo Brooklyn ponúka bohatú kultúru a umeleckú scénu, ktorú výrazne ovplyvnila miestna židovská komunita. V meste sa koná aj niekoľko významných podujatí, ako napríklad newyorský týždeň módy a newyorský maratón, ktoré lákajú návštevníkov z celého sveta.

new-york

Lacné letenky do New Yorku

Prečo ísť do New Yorku

Objavte krásy mesta, ktoré je symbolom americkej slobody. Nechajte sa ohromiť žiarou neónov na Times Square, navštívte Sochu slobody, pozrite sa na mesto z 86. poschodia Empire State Building, užite si nákupy na Piatej avenue alebo si vychutnajte piknik v Central Parku. A to je len malá ochutnávka toho, čo vám New York ponúka. Tak si zbaľte kufre, vyberte si z našich výhodných leteniek a odleťte za oceán.

 • Úspech
  New York je inšpirujúcim miestom pre obchodníkov, podnikateľov a vizionárov. Sídlia tu najväčšie a najznámejšie svetové značky.
 • Mrakodrapy
  Prechádzka džungľou mrakodrapov je zážitkom na celý život. Vychutnajte si štýl art deco v Rockefellerovom centre.
 • Svet v kocke
  Každá krajina na svete má v New Yorku svoju komunitu. Využite to a ochutnajte rôzne pouličné jedlá a navštívte kultúrne výstavy.

Tipy na výlety v New Yorku

 • Brooklynská botanická záhrada
  Oáza pokoja v srdci rušného mesta. Obdivujte nádherné kvety a vzácne rastliny v jednej z najlepších botanických záhrad na svete.
 • Whitneyho múzeum amerického umenia
  Objavte bohatú zbierku amerického umenia od 20. storočia po súčasnosť v tomto jedinečnom múzeu.
 • Prejdite sa po ulici High Line
  Podľahnite tomuto jedinečnému verejnému priestoru vytvorenému na vyvýšenej železničnej trati a vychutnajte si výhľad na mrakodrapy.

Leteckí dopravcovia obsluhujúci New York

Každá letecká spoločnosť má svoje špecifiká a je na vašich preferenciách, ktorá z nich je pre vás tá pravá. V súčasnosti naši klienti najčastejšie využívajú na cestu do New Yorku spoločnosti LOT Polish Airlines, Lufthansa, Austrian Airlines, Air Canada, Swiss Airlines, KLM alebo United Airlines.

Najprv si premyslite, ktoré letiská sú vhodné pre váš odlet. V súčasnosti nie je možné letieť priamo do New Yorku zo Slovenska. Môžete si však vybrať prestupný let z Prahy do New Yorku. Ak chcete letieť do americkej metropoly bez prestupu, musíte využiť letiská v susedných krajinách a rezervovať si let z Viedne do New Yorku, z Varšavy do New Yorku alebo z Frankfurtu nad Mohanom do New Yorku.

V prípade New Yorku je dôležité myslieť aj na letisko, na ktoré priletíte. Priamo v New Yorku môžete pristáť na letisku J. F. Kennedyho, letisku Newark alebo letisku La Guardia.

JFK je najväčšie letisko v New Yorku. Nájdete ho v Queense, ktorý sa nachádza v juhovýchodnej časti mesta. Ak letíte z Európy, pravdepodobne pristanete na tomto letisku. Existuje niekoľko možností, ako sa z letiska dostať do centra mesta. Najlacnejšou možnosťou je použiť autobus, ale počítajte s tým, že vám to bude trvať dlhšie. Najčastejšou možnosťou, ktorú využívajú naši klienti, je kombinácia cesty vlakom Airtrain na stanicu Jamaica Station alebo Howard Beach a následný prestup na metro. Táto možnosť je obľúbená pre optimálny pomer rýchlosti a ceny. Najpohodlnejšou možnosťou je použitie typického žltého newyorského taxíka.

Letisko Newark je domovským letiskom spoločnosti United Airlines. Letisko sa nachádza približne 24 km od Manhattanu. Vlakom alebo autobusom sa do centra mesta dostanete za necelú hodinu.

Letisko La Guardia je letisko v časti Queens na Long Islande. Je nepravdepodobné, že by ste na toto letisko leteli z Európy. Letisko prevádzkuje najmä vnútroštátne lety a lety do Kanady. Ak sa chcete dostať z letiska do centra New Yorku, môžete použiť autobus a prestúpiť na vlak, použiť NYC Airporter alebo si zavolať taxík.

Počasie a podnebie v New Yorku

Letné mesiace v New Yorku (jún - august) prinášajú vysoké teploty okolo 28-32 °C, zatiaľ čo zimy (december - február) môžu byť chladné s teplotami klesajúcimi na -1 °C a občasným snežením. Jar a jeseň sú ideálnym obdobím na návštevu vďaka miernemu a príjemnému počasiu. Pri plánovaní cesty je dobré vedieť, čo vlastne od návštevy New Yorku očakávate - ak chcete križovať ulice a spoznávať mesto, určite sa nechcete piecť v horúčave medzi mrakodrapmi. Na druhej strane, ak plánujete navštíviť galérie, divadlá alebo dokonca Met Operu, nemusíte sa príliš obávať počasia, pretože všetky budovy sú klimatizované.

Ako sa najrýchlejšie dostanete do New Yorku?

Skôr ako začnete hľadať letenky, premyslite si, či sa chcete do New Yorku dostať čo najrýchlejšie, alebo si chcete cestu spríjemniť medzipristátím napríklad v Amsterdame alebo Londýne a spoznať kultúru a pamiatky vašej prestupovej destinácie. Ak vám však ide o rýchlosť, vyberte si lety s minimálnym počtom medzipristátí a pred rezerváciou konečnej letenky si overte, koľko času máte na prípadné prestupy. V našom vyhľadávači môžete ako jeden z parametrov vyhľadávania nastaviť len priame lety. Počas procesu rezervácie vám zobrazíme všetky potrebné informácie o vybranom lete. Nemusíte sa teda obávať žiadnych prekvapení.

Ako kúpiť najlacnejšie lety do New Yorku?

Najlepšie je kúpiť si letenky online. Vyhľadávač leteniek STUDENT AGENCY vyhľadá viac ako 650 leteckých spoločností a vyberie pre vás najvhodnejšiu letenku podľa zadaných parametrov. Ak uprednostňujete osobný kontakt, môžete využiť pomoc našich predajcov. Je však potrebné počítať s vyšším transakčným poplatkom. Letenky predávame aj prostredníctvom našich pobočiek v Prahe, Brne a Ostrave. V súčasnosti pripravujeme spustenie predaja v takzvaných STUDENT AGENCY POINTS vo viac ako 30 pobočkách po celej Českej republike.